MOVE TO ZERO
Event

Stare buty lub ubrania sportowe zalegają Ci w szafie i nie wiesz, co z nimi zrobić?

Oddaj je do salonu NIKE w Factory Poznań i daj im drugie życie!

Zużyty asortyment zostanie wyczyszczony i przekazany dalej lub przetworzony.

 

Co możesz oddać?

BUTY

buty sportowe każdej marki z lekkimi śladami użytkowania, z wyłączeniem klapek, butów do sukienek, botków i butów z metalowymi elementami (jak korki lub kolce)

 

ODZIEŻ

ubrania sportowe z lekkimi śladami użytkowania, z wyłączeniem skarpet, bielizny lub odzieży z metalowymi elementami jak zatrzaski, zamki lub guziki

 

 

Co się stanie dalej z Twoimi produktami?

Buty i odzież, które nie są zniszczone, a wymagają jedynie wyczyszczenia i odświeżenia zostają przekazane organizacjom pomagającym ludziom dotkniętym katastrofami lub innymi życiowymi trudnościami.

Pozostałe produkty są sprawdzone pod kątem nadawania się do recyklingu.

Guma z butów jest zmieniana w specjalny materiał Nike Grind, który jest wykorzystywany do tworzenia produktów, elementów wystroju sklepów, sprzętu do pracy, obiektów sportowych, desek skateboardingowych, wahadłowców kosmicznych i innych rzeczy.

Materiały składające się w 100% z poliestru są przetwarzane i wykorzystywane w butach i torbach na prezenty Nike oraz w wyposażeniu biurowym - takim jak zasłony, tapicerki czy panele akustyczne.

Produkty bawałeniane są przetwarzane do produkcji nakryć na stoły.

Pozostałe materiały oraz mieszanki Nike wraz z partnerami stara się przetworzyć w najbardziej bezpieczny dla środowiska sposób.

 

Zobacz więcej

Nie przegap niczego

Zapisz się do newslettera

Zapisz się
Copyright NEINVER 2021